Главная


Курс обмена валют
гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Ми працюємо на благо людей!

2.jpg

Сьогодні ми зустрілися з директором Кам’янсько - Дніпровської районної філії Запорізького обласного центру зайнятості Михайлом Леонідовичем Юхно, щоб дізнатись про ринок праці району та про роботу філії.
– Михайло Леонідовичу, яка ситуація на ринку праці в районі в 2018 році?
– Упродовж 6 місяців 2018 року послугами скористалися більше 1500 громадян, з них отримали статус безробітного в 2018 році понад 500 осіб. Серед безробітних, які перебувають на обліку, більше 50 % становлять жінки та 38 % молодь у віці до 35 років. За перше півріччя 2018 року було працевлаштовано майже 550 громадян. З початку року 130 роботодавців подали 578 вакансій. Оскільки на обліку перебуває багато безробітних, то вакансії укомплектовуються швидко, термін укомплектування вакансії дорівнює 4 – 5 днів. Станом на 1 липня на 1 вакансію претендує 20 безробітних.
- А кого ж сьогодні найчастіше шукають роботодавці?
- Найчастіше шукають продавців продовольчих та непродовольчих товарів, бухгалтерів та не вистачає кваліфікованих трактористів, але сьогоднішня молодь вибирає більш престижні спеціальності - економі-сти, юристи та інші.
— Які переваги отримує роботодавець від співпраці зі службою?
— Більшість клієнтів служби зайнятості становлять шукачі роботи, але найважливішими клієнтами і соціальними партнерами все ж є роботодавці. Вони створюють робочі місця і забезпечують людей роботою. Роботодавцям пропонуємо допомогу в підборі кадрів, організацію робіт тимчасового характеру, професійну підготовку потрібних працівників, юридичні консультації.
Так професійне навчання безробітних організовується для оперативного задоволення потреб роботодавців у кваліфікованих робітниках. Чинними нормативними документами передбачено, що навчання безробітних за робітничими професіями може організовуватися за індивідуальною формою навчання. В цьому випадку роботодавцю не треба чекати, коли укомплектується група безробітних. Можна організувати навчання безпосередньо на виробництві. Роботодавець сам готує собі необхідні кадри з урахуванням власних вимог до претендентів на роботу. Та головне - роботодавець не ви-трачає на ці потреби власні кошти. Служба зайнятості, в свою чергу, допомагає громадянам підвищити свою конкурентоспроможність на ринку праці і працевлаштуватися.
Також є можливість отримання роботодавцями компенсації, у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, за умови працевлаштування безробітних громадян. Цього року цією послугою скористалося вже 8 роботодавців.
- Одним із ефективних методів сприяння зайнятості населення є організація громадських та інших робіт тимчасового характеру, адже ці роботи сприяють збереженню мотивації безробітних до праці, поліпшують їх матеріальний стан та ін.
- Так, згоден з вами. Не завжди вдається одразу знайти пос-тійне місце роботи, а участь безробітних в громадських та тимчасових роботах дає можливість себе зарекомендувати перед роботодавцем, тому інколи люди працевлаштовуються на постійне місце роботи після участі в таких роботах. В січні – червні 2018 року 273 безробітних взяли участь в таких роботах. Активно в цьому напрямку ми співпрацюємо з КДМКП «Карат», КП «Агрознам’янка», виконавчими комітетами Водянських та Заповітненської сільських рад.
- Які сучасні технології в свої роботі використовує служба зайнятості?
- Не так давно запрацював новий сучасний сервіс для осіб, що шукають роботу та безробіт-них – «Електронна черга», а для роботодавців - «Електронний кабінет роботодавця».
За допомогою Інтернету можна самостійно, не витрачаючи зайвого часу, записатись на індивідуальний прийом до фа-хівця, з метою отримання консультацій з питань: сприяння працевлаштуванню; вибору професії; профнавчання; профорієнтації; тимчасової зайнятості; реєстрації; юридичних аспектів у сфері зайнятості тощо.
«Електронний кабінет роботодавця» - це сервіс, з використанням сучасних інформаційно - комунікаційних технологій, зорієнтований, насамперед, на скорочення витрат часу для відвідування центрів зайнятості та на підвищення рівня взаємодії роботодавців зі службою зайнятості. У «Електронному кабінеті» роботодавець має можливість переглянути актуальність реквізитів свого підприємства, що містяться у базі служби зайнятості, стан укомплектування заявлених вакансій. В «Електронному кабінеті роботодавця» передбачена можливість подання звітів за формою № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)». З 10 липня 2018 року на веб - порталі «Єдине соціальне середовище зайнятості» державної служби зайнятості запроваджується анкетування роботодавців про потребу в працівниках на 2019 рік. Роботодавці мають можливість заповнювати анкети у «персональних кабінетах» у розділі «Опитування». Сервіс доступний для роботодавців, які зареєстрували в центрах зайнятості логіни та паролі для входу в персональний кабінет. Також для роботодавців є можливість подати «відео вакансію» та для безро-бітних «відео резюме» для їх розміщення на офіційних сайтах служби зайнятості.
А ще працює платформа з профорієнтації та розвитку кар’-єри на офіційному інтернет – порталі Державної служби зайнятості України, де кожен бажаючий може отримати послуги з профорієнтації у онлайн – форматі, шляхом проходження тестування. Можно пройти тестування з профорієнтації на порталі «Моя кар’єра» від «Магеллано Університет», тест розрахован на старшокласників, випускників шкіл та абітурієнтів, за результатами якого можна визначити, яка професія найкраще підходить для тестуючого.
Хочу наголосити, що служба зайнятості не стоїть на місці вона постійно вдосконалюється та стає більш сучасною, прогресивною. Нагадую, що всі послуги служби зайнятості безкоштовні.
- Які головні завдання, на вашу думку, стоять перед службою зайнятості сьогодні?
– Ми працюємо на благо людей, тому на мою думку, завжди було і буде головним завданням служби зайнятості – це підвищення рівня зайнятості громадян. Задля досягнення цієї мети потрібно об’єднувати зусилля усіх зацікавлених сторін - органів влади та місцевого самоврядування, роботодавців, громадських організацій, територіальних громад та інших соціальних партнерів!
- Михайло Леонідович, на останок, що ви побажаєте тим людям, які на даний момент залишились без роботи?
- В першу чергу не впадати у відчай. Роботодавці зараз виставляють вимоги до працівників такі як: порядність, чесність, бажання вчитись, адже наявність диплома не говорить про професіоналізм працівника. Тому потрібно постійно вдосконалюватись, щоб бути конкуренто-спроможним на ринку праці.
Тетяна Паламар