Главная


Курс обмена валют
гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Зелені легені нашого краю

Саме так можна назвати наші лісові території, якими у нашому райо-ні опікується державне підприємство «Кам’янсько-Дніпровське лісове господарство», до складу якого входять Кам’янсько-Дніпровське, Водянське, Іванівське, Великобілозерське та Веселівське лісництва. Лісоводам нашого краю задля збільшення площ лісових насаджень потрібно багато працювати, що вони і роблять заохочуючи до цього і мешканців району.
У планах ДП «Кам’янсько-Дніпровське лісове господарство» провести посадки лісових культур на площі 122 га. Навесні цього року лісівники на території Водянського, Іванівського та Кам’янсько-Дніпровського лісництв провели посадку лісових культур на площі 72 гектари.
Зараз у ДП «Кам’янсько-Дніпровське лісове господарство» триває осіння посадка лісу. І як відмітила головний лісничий підприємства Ольга Анатоліївна Лісогор:
– Весь посадковий матеріал вирощений у власних розсадниках, тому його вдосталь. Ми вирощуємо також і саджанці берези, липи, чорноплідної і червоної горобини, фундука лісового. Зараз у нас є біля 20 тисяч саджанців гібіскусу, а також різновиди бордюрних хризантем. Всі бажаючи можуть навесні придбати у нас цей посадковий матеріал.
Шостого листопада ми побували в Водянському лісництві, де проводилась висадка акації та аморфи. Робота велась посадковою машиною МС-1 та вручну. Учні 10 класу Водянської ЗОШ № 2 разом з вчителем трудового виховання Олегом Валерійовичем Лебідь зголосились допомогти і завзято працювали на рівні з працівниками лісгоспу. В цей день було висаджено 5 тисяч саджанців на 10 гектарах лісу.
Завітав цього дня до Водянського лісництва і начальник Запорізького обласного управління лісового та мисливського господарства Володимир Іванович Селюк, який також прийняв участь у висадці дерев. Адже Володимир Іванович один із ініціаторів програми «Посади свій ліс», в якій безпосередню участь приймають і учні шкіл нашого району.
Скориставшись можливістю поспілкуватись з начальником управління, ми поцікавились у Володимира Івановича, як на разі йдуть справи в лісгоспах області і безпосередньо в нашому, на що він відповів:
– В минулому році ми створили обласну Програму «Ліси Запоріжжя до 2022 року» на п’ять років, згідно якої у нас за-плановано по області створення лісу на площі 600 гектарів. Тобто на протязі п’яти років ми плануємо створити по області три тисячі гектарів лісу. Звичайно ж в цій кагорті є і Кам’янсько-Дніпровський лісгосп, у якого в плані біля 122 гектари нового лісу. А також буде доповнення лісових культур минулих років для поповнення зниклих насаджень – досаджуються щоб вивести ці культури в якісну характеристику.
Я надіюсь, що програма буде працювати і в наступні три роки – ми цими ж темпами будемо створювати нові лісові насадження.
Є лісокультурний фонд, є можливість створювати. В лісистих областях – великі лісові площі, там є кошти, але не має можливості стосовно площ земельних. В нашому регіоні лісові площі позволяють, і лісівники знають що робити. Ми будемо працювати на збільшення лісистості як нашого регіону, так і всієї області в цілому.
Я хочу подякувати депутатам обласної ради, державній адміністрації, які нас чують та допомагають в цьому напрямку. Ми отримуємо кошти з обласного фонду і використовуємо їх на створення нових лісів.
В майбутньому, думаю, що треба залучати молодь до роботи в лісову господарстві. Нажаль ліси нашого регіону і професія лісівника не дуже популярна і тому ведеться робота із шкільними закладами. В цьому напрямку ми працюємо по всій області, в тому числі і в Кам’янсько-Дніпровському лісгоспі створені меморандуми зі шкільними закладами.
А по можливості, ми допомагаємо закладам освіти з озелененням та з іншими питаннями, з якими лісники стикаються кожний день. Ця співпраця повинна виховувати у молоді особливе відношення до природи, до того що створено, до того що її треба оберігати. Адже часто бувають випадки пожарів на території лісу, на які також потрібно звертати велику увагу. Спілкування з природою повинне виховувати у дітей культуру поводження на природі.
- На сьогоднішній день, – відмітив І.В. Селюк, – в Кам’янсько-Дніпровському лісгоспі досвідчений лісничий Ольга Анатоліївна Лісогор, яка професійно вирішує всі питання життєдіяльності підприємства, адже вона працівник з досвідом. Біля неї працівники, такі як головний інженер Валерій Миколайович Кучковський і ряд лісників, які також мають досвід роботи в нашій справі і разом вони будуть вирішувати всі питання.
Наші лісівники сподіваються, що зробленій добрій справі будуть радіти їх діти, онуки та правнуки. Але хотілось би, щоб і населення відносилось до їхньої праці свідомо. Адже збереження лісонасаджень – спільна справа.

Тетяна ПАЛАМАР