Главная
Курс обмена валют


гороскоп

Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


НА ХВИЛІ СУЧАСНОСТІ

f_08.jpg

Напередодні Нового року наші предки, уникаючи сварок і всього неприємного, щедро накривали на стіл і зустрічали свято якнайвеселіше. Вірили – це запорука того, що наступний рік буде щасливим. Не забув про цей гарний звичай і колектив учителів Заповітненської ЗОШ, де 14 січня відбувся семінар заступників директорів з НВР на тему: «Роль учителя у справі формування особистості учня через гуманізацію навчально – виховного процесу».
Семінар розпочав директор школи Володимир Федорович Малий, який презентував свій колектив та його педагогічну діяльність. Він зазначив, що на даний момент у школі працює 17 педпрацівників, 10 з яких мають вищу категорію та звання «Старший учитель». Результативно ведеться системна робота з обдарованими дітьми. Незважаючи на малокомплектність школи, була забезпечена участь школярів у районному турі предметних олімпіад і досягнуто певних успіхів. За роки проходження ЗНО учнями школи постійно підтверджуються навчальні досягнення. Приблизно 70% випускників навчаються у вищих навчальних закладах. І вже не одне покоління учнів, які вийшли зі стін рідної школи, своїм патріотизмом прославляють Україну в різних куточках нашої держави. Все це стало можливим завдяки наполегливій роботі єдиної «команди» - вчителів, учнів, батьків.
Педагогічний колектив тісно співпрацює з керівництвом місцевого підприємства, яке надає необхідну матеріальну допомогу. Гордістю школи є добре оснащена спортивна тренажерна зала та два музеї: музей бойової і трудової слави та етнографічний музей. Саме сюди, до української хати, запросила гостей заступник директора з навчально-виховної роботи Наталія Василівна Бережна, привітавши присутніх зі святом Василя у народних традиціях. Хлібом – сіллю господарі хати (Ганна Стельмах та Олександр Дума) зустріли гостей, виконали новорічні щедрівки та колядки і завершили привітання запальною піснею «Україна колядує». Вчитель української мови Галина Антонівна Гринцова з учнями 9,11 класів: Миколою Бондарем, Ярославом Забутним, Сергієм Бородавкою, Сергієм Меркушем, Тетяною Лось, Анастасією Стельмах, Єлизаветою Підкамінною, Катериною Шульгою) створили справжню атмосферу чарівного українського свята.
Роботу семінару продовжила завідуюча РМК Світлана Василівна Котляренко, яка зазначила, що освіта ХХІ століття, реформа школи, новий Держстандарт висунули нові завдання, які неможливі без розвитку основної форми навчально-виховного процесу – уроку. Тому центральним заходом семінару стала « Методична панорама відкритих уроків», які провели вчителі Заповітненської ЗОШ: вчителі початкової ланки: Тетяна Миколаївна Горлинська, Наталя Василівна Лось, Олена Миколаївна Остапюк, Ірина Григорівна Зінченко, вчитель фізичного виховання Віктор Миколайович Батичко, вчитель інформатики Ірина Миколаївна Жаравіна, вчитель хімії Тетяна Олексіївна Білецька, вчитель іноземної мови Ольга Олексіївна Пискунова, вчитель історії Тетяна Германівна Антоненко. Відвідавши уроки, заступники директорів склали письмовий відгук. А Світлана Василівна Котляренко відзначила, що вчителі Запо-вітненської школи, працюючи над проблемою «Роль учителя у справі формування особистості учня через гуманізацію навчально-виховного процесу» шляхом упровадження у роботу ідей Я.А.Коменського (якого називають учителем народів) велику увагу приділили принципам навчання. Ці принципи були запроваджені Коменським більше ніж 300 років тому і практично існують до нашого часу:
- демократичний доступ до освіти для всіх без винятку;
- наочність навчання;
- розвиток самостійного мислення у дітей;
- логічна послідовність педагогічного процесу.
Ці принципи було ефективно втілено в роботу вчителів Заповітненської ЗОШ. Світлана Василівна також зазначила, що оновлення педагогічного процесу у Заповітненській школі створюється відповідно до цілей розвитку всього суспільства, а його кінцева мета – щаслива творча людина, конкурентоспроможний випускник, патріот незалежної, вільної України. Все, що сьогодні побачили присутні, - це дзеркало педагогічної культури вчителя, мірило його інтелектуального скарбу, показник його кругозору, ерудиції.
Захід завершився… Заповітненці передали естафету освітянам району і спільними зусиллями плекатимуть своїх вихованців на цінності і ідеали, які живлять європейську цивілізацію і саме це має зробити оновлена, модерна, наповнена європейським духом українська школа.

Наталія БЕРЕЖНА,
заступник директора
з навчально-
виховної роботи