Главная


Курс обмена валют
гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


МІНЕРАЛЬНЕ ЖИВЛЕННЯ ОВОЧЕВИХ КУЛЬТУР

Кожна із овочевих культур має свої специфічні вимоги до умов вирощування, які відомі навіть початківцю-овочівнику. Однак, загальне правило, якого обов’язково дотримуються професіонали – забезпечення збалансованого мінерального живлення для отримання високої урожайності та якості овочевої продукції.
«РАЙКАТ СТАРТ» ПОЛІПШУЄ УКОРІНЕННЯ РОЗСАДИ ТА ЇЇ
ПРИЖИВАННЯ У ВІДКРИТОМУ ҐРУНТІ

Овочеві культури мають свої особливості, які слід враховувати при побудові програми мінерального живлення. У порівнянні з іншими, вони є більш вимогливі до родючості ґрунту. Це зумовлено тим, що вони за досить короткий період формують велику надземну масу і урожай. Програма мінерального живлення розсади овочів має розпочинатися з підживлення. Найкращим рішенням для проведення цього заходу є використання спеціального добрива «Райкат Старт». Ріст-регулюючі складові добрива – ауксини, цитокініни (0,05%) та підвищений вміст сполук фосфору (8%) активізують ріст і розвиток кореневої системи овочевих культур та балансують ріст розсади у висоту, зменшують її витягування. Полі-сахариди (15%) та амінокислоти (4%) в складі добрива зменшують затрати енергії на синтез цукрів, по-ліпшують вуглеводний обмін рослини та забезпечують антистресову дію.
Добриво «Райкат Старт» характеризується універсальністю застосування. За касетного способу вирощування розсади томатів рекомендується одноразове промочування касети розчином добрива «Райкат Старт» – 0,2 л/100 літрів води шляхом її занурення. Відразу після появи сходів найбільш ефективним є позакореневе підживлення добривом «Райкат Старт» – 0,05 - 0,075 л/100 л. води, його рекомендується розпочинати із фази сім’ядольних листочків. Таке підживлення забезпечує переміщення асимілянтів до кореневої системи, активізує ріст вторинних і бічних корінчиків. Водночас призупиняє рух асимілянтів до надземної частини розсади, що дозволяє уникнути її витягування.
Позакореневі підживлення добривом «Райкат Старт» рекомендуються з інтервалом 5-7 днів під час вирощування розсади, а також після її пересаджування. Ці підживлення збільшують площу листкової поверхні розсади томатів, значно збільшують фотосинтез, а габітус розсади набуває привабливого крислатого стандартного вигляду (мал. 1). «Райкат Старт» також можливо застосовувати і за кореневого підживлення з розрахунку 1 л/га, але не перевищувати рекомендованої дози.
Після пересадки розсади томатів у ґрунт «Райкат Старт» “ 1 л/га рекомендується застосовувати з інтервалом 5-6 днів через систему краплинного поливу. Головне завдання цього підживлення – швидке приживання розсади за рахунок активного ділення клітин кореневої системи. Загальну норму застосування добрива «Райкат Старт» на розсаді рекомендується не збільшувати понад 2 л/га.

«РАЙКАТ РІСТ» АКТИВІЗУЄ
РІСТ ВЕГЕТАТИВНОЇ МАСИ

Майже відразу після приживання розсади у відкритому ґрунті виникає потреба забезпечити активний вегетативний ріст і розвиток овочевих культур, сформувати більшу кількість пасинків, квіткових китиць та наростити площу листкової поверхні, яка забезпечить високу чисту продуктивність фотосинтезу та й врожайність в цілому. Саме «Райкат Ріст» забезпечує активний вегетативний ріст та розвиток томатів. Спеціальна композиція елементів мінерального живлення «Райката Ріст» з перевагою в азоті (6%) та з вмістом цитокінінів (0,05%) стимулює активний вегетативний ріст та розвиток овочевих культур. Екстракт морських водоростей (5%) та вітаміни (0,2%) підвищують їх стійкість до несприятливих умов оточуючого середовища та хвороб. Вільні амінокислоти (4%) виконують роль антистресантів, дозволяючи рослинам легше переносити спеку, пестицидний, водний стреси тощо. Позакореневі підживлення добривом «Райкат Ріст» – 0,15-0,3 л/100 л води рекомендується застосовувати через 15-20 діб після приживання розсади. За краплинного поливу овочеві культури підживлюють добривом «Райкат Ріст» – 3-4 л/га щотижня.

«РАЗОРМІН» АКТИВІЗУЄ РОЗВИТОК КОРЕНЕВОЇ СИСТЕМИ, ВЕГЕТАТИВНОЇ МАСИ ТА ГЕНЕРАТИВНИХ ОРГАНІВ.
За рахунок біостимуляторів кореневої системи, добриво набуло широкого вжитку: при вирощуванні розсади овочевих культур та для приживання розсади при пересадці, для підвищення вмісту сухої речовини плодів овочевих, плодових культур, по-ліпшення їх товарності. Застосування «Разорміна» на томатах забезпечує приріст їх врожайності на 18% та на 22% кількості плодів. Спеціальне рідке добриво «РАЗОРМІН» – містить збалансований склад елементів мінерального живлення, біостимулятори росту й розвитку кореневої системи, вегетативних і генеративних органів, амінокислоти–антистресанти та полісахариди.
Позакореневе підживлення:
на розсаді, починаючи з сім’ядольних листків - 50-100 мл/100 л води;
від початку цвітіння до дозрівання плодів, кожні 15-20 днів, в дозі 200-300 мл/100 л. води.
Кореневе підживлення:
розсада - 1-1,5 л/га кожного тижня;
після висадки на постійне місце -  1 л/га кожного тижня.
Сумісність: «Разормін» комбінується в одному робочому розчині з гербіцидами, інсектицидами, фунгіцидами,
Застереження: Забороняється змішувати з препаратами, до складу яких входять мідь (Cu), сірка (S), мінеральні масла. Рекомендується проводити обов’язкове тестування на прояв фітотоксичності на культурах та випадання осаду в робочому розчині.
«АМІНОКАТ 30», виготовлений за унікальною технологією ферментативного гідролізу, яка є інтелектуальною власністю іспанської компанії «Atlantica Agricola». Ця технологія дозволяє отримати витяжку амінокислот рослинного походження б-ряду із непошкодженою матрицею, до складу якої входить 18 незамінних амінокислот. Серед них головними щодо стресових є глютамінова кислота, метіонін та пролін. Глютамінова кислота добрива зв’язує воду в клітинах с.-г. культур, що значно поліпшує їх стійкість до низьких та високих температур. Пролін значно поліпшує посухостійкість, а метіонін впливає на гормональний баланс, регулюючи синтез етилену. АМІНОКАТ 30» ефективний перед, під час та відразу після будь-якої стресової ситуації, оскільки б-амінокислоти рослинного походження швидко проникають в клітини і переміщуються в культурах, по-ліпшують їх фізіологічні та обмінні процеси, стимулюють швидкий вегетативний ріст та розвиток та нівелюють дію стресу. Застосування добрива «Амінокат 30» легко поєднується із позакореневими підживленнями мікродобривами та дозволяє збільшити їх засвоєння на 20-30%, а також із фунгіцидами системної дії, що також покращує їх властивості за рахунок кращого проникнення діючої речовини в рослину.
Норми застосування: позакоренево 100 – 300 мл/100 л. води; у системах крапельного поливу може застосовуватись від 2 до 4 разів з нормою 2 л/га.

«ФЛОРОН» СТИМУЛЮЄ ЦВІТІННЯ
«Флорон» – унікальний інгібітор росту та біостимулятор цвітіння з вмістом цитокінінів (0,3%), амінокислоти (4%), макро-, мікроелементів та органічної речовини (8%), аналогів якого немає на ринку України. Позакореневе підживлення добривом «Флорон» – 0,05-0,075 л/100 л води рекомендується на початку фази бутонізації усіх овочевих культур, які в період вегетації цвітуть. Після їх підживлення проявляється загальна призупинка ростових процесів овочевих культур, а упродовж 3-5 днів спостерігається в’янення, уповільнюється ріст вегетативних органів, зменшується довжина міжвузлів. Після періоду штучного спокою в рослині активізуються фізіологічні процеси, направлені на цвітіння, активне формування плодів, їх налив та дозрівання. Оскільки процес цвітіння енергетично затратний, то для досягнення максимальної ефективності добрива «Флорон» на овочевих культурах необхідно уникати надмірного азотного живлення та забезпечити їх збалансованим живленням фосфором та бором.
Внаслідок дії добрива «Флорон» у овочевих культур збільшується кількість квіток, підсилюється енергія цвітіння, поліпшується плодоношення, активізується налив плодів, що дозволяє отримати ранній урожай. Дія цитокінінів після цвітіння проявляє позитивний вплив на ділення клітин, як результат – формуються однакові за розміром плоди, а додатковий синтез фітогормону ауксину підсилює роботу кореневої системи.

«АТЛАНТЕ» І «АТЛАНТЕ ПЛЮС» – ФОСФОРНО-КАЛІЙНИЙ ТАНДЕМ З ФУНГІЦИДНОЮ ДІЄЮ
Переважна більшість овочівників професіоналів уже не перший рік застосовують добриво «Атланте», яке за своєю унікальністю не має аналогів на ринку мінеральних добрив. За рахунок легкозасвоюваного фосфору, 90-98% його проникає через листкову поверхню і засвоюється овочевими культурами за 3 – 20 годин. Поєднання в добриві «Атланте» легкозасвоюваного фосфору (30%) та калію (20%) включає ряд фізіологічних процесів, які стимулюють синтез фітоалексинів. Фітоалексини в свою чергу активізують власний захисний механізм у овочевих культур. За рахунок контактно-системної дії добриво пригнічує проростання грибкових спор класу Ооміцетів (Oomycetes – грибків несправжніх борошнистих рос, кореневих гнилей, альтернаріозу, тощо) та інших хвороб і блокує їх подальше розповсюдження овочевими культурами, і в першу чергу щойно утвореними листками. Добриво проявляє пролонговану дію, не змивається опадами і захищає овочеві культури від фітофторозу.
Рекомендована доза за позакореневого підживлення добривом «Атланте» – 0,15 – 0,3 л/100 л води з інтервалом 7 – 10 днів, чергуючи із фунгіцидами. За застосування через системи крапельного поливу – 2 – 6 л/га.
Вдало підібрані компоненти «Атланте» окрім того забезпечують: по-ліпшення фосфорного живлення за рахунок формування мікоризи, формування потужної кореневої системи, активізації ростових процесів, поліпшення дозрівання плодів, збільшення їх розміру та маси.
Сприятливі погодні умови для розвитку хвороб (тепло і достатня вологість) спричиняють побуріння тканин, яке супроводжується закупорюванням судин, внаслідок чого порушується рух води та поживних речовин у рослинах. Наслідки цього жахливі: рослини хворіють, окремі пагони всихають, а нерідко і вся рослина. Відновити сокорух та споживання рослинами необхідних елементів живлення допоможе застосування нового унікального добрива «Атланте Плюс», створеного професіоналами іспанської компанії «Atlantica Agricola». Це фосфорно-калійне добриво, склад якого додатково підсилений саліциловою кислотою та бетаїнами.
Застосування «Атланте Плюс» “ 0,15 - 0,3 л/100 л води на овочевих культурах дозволить відкоригувати фосфорно-калійне живлення рослин та за рахунок бетаїнів підвищити стійкість до несприятливих погодних умов.
Саліцилова кислота сприяє прочищенню флоемних і ксилемних пучків та відновлює поглинання і транспорт поживних речовин (мал.2), особливо за прояву хлорозів: магнієвого, залізного, цинкового, тощо. Досвід компанії «Atlantica Agricola» свідчить про профілактичну ефективність добрива «Атланте Плюс» проти бакте-ріального в’янення пасльонових, вертецильозного в’янення перцю, кільцевої гнилі картоплі, бактеріального раку томатів.

«ФІТОМАРЕ» – УРОЖАЙНІСТЬ ЗА НЕДОСТАТНЬОГО ЗВОЛОЖЕННЯ
Зміна клімату в останні роки вимагає пошуку нових елементів технології, які б допомогли високопродуктивним сортам і гібридам овочевих культур реалізувати свій потенціал в першу чергу за недостатнього зволоження. Одним із таких елементів у програмі живлення є добриво «Фітомаре», яке виготовляється на основі екстракту морських водоростей Ascophyllum nodosum (15%), отриманих за спеціальною технологією компанії «Atlantica Аgricola», з най-більшою концентрацією фітогормонів натурального походження. Застосування його на овочевих культурах дозволить максимально розкрити генетичний потенціал культур уже в початкові фази росту. За рахунок натуральних фітогормонів у першу чергу цитокінінів активізується поділ клітин листкової поверхні, які стають центром притягування аси-мілянтів: елементів живлення, вуглеводнів, амінокислот, полісахаридів, тощо. Активізація названих процесів по-ліпшує утримання води в клітинах, що підтверджено фахівцями компанії «Atlantica Аgricola», які проводили спеціальний лабораторний дослід, де рослини перцю штучно 10 днів (мал. 3) піддавались високим температурам +30-35 0С. За таких умов, навіть на 10 день без води, рослини підживлені добривом «Фітомаре» зберігали тургор, затримувалось їх старіння. Окрім того, при підживленні овочевих культур добривом «Фітомаре» у польових умовах підсилювалась їх стійкість до несприятливих умов росту: високих температур, посухи, відсутності опадів. Додатково добриво стимулює ріст кореневої системи, поліпшує цвітіння та зав’язування плодів, що в результаті підвищує урожайність та якість вирощеної продукції.
З метою запобігання втрати тургору, завчасно до посушливих умов рекомендується застосовувати добриво «Фітомаре»: за позакореневого підживлення 0,2-0,3 л/100 л; за кореневого підживлення (фертигації) 2-3 л/га. Добриво комбінується в бакових сумішах з гербіцидами, інсектицидами, фунгіцидами. Проте перед застосуванням доцільно проводити попередні тестування на сумісність та на прояв фітотоксичності в культур.

«КЕЛІК КАЛІЙ» і «КЕЛІК КАЛІЙ-КРЕМНІЙ» – ВІДМІННА ЯКІСТЬ ОВОЧЕВОЇ ПРОДУКЦІЇ
Овочеві культури у різні фази росту та розвитку неоднаково реагують на елементи живлення. Однак, з початком достигання та упродовж усього періоду плодоношення вони мають високу потребу в достатньому калійному живленні. Цей елемент стимулює утворення, розвиток і налив плодів. У мінеральному живленні багатьох овочевих культур, калій відіграє особливу роль, зокрема у формуванні високоякісного врожаю. Калій значно зменшує негативний вплив на умови росту і розвитку культур. При достатньому калійному живленні овочеві культури краще переносять так званий “парниковий ефект”, який обумовлений надлишком вуглекислоти в повітрі та зменшення освітленості. У програмі живлення в нагоді стане рідке концентроване добриво, що містить 50% калію – «Келік Калій». Особливістю добрива є те, що калій в його складі в формі карбонату калію К2CO3, а це дозволяє повністю контролювати калійне живлення при дотриманні рекомендованих доз добрива «Келік Калій», як за позакореневого підживлення – 0,2-0,3 л/100 л води, так і за кореневого живлення – 1 – 2 л/га.
Добриво «Келік Калій - Кремній» (K2O - 20%, Si2O - 13%), на відміну від нітратних та сульфатних форм калійних добрив, проявляє пролонговану дію та зменшує накопичення нітратів у плодах. Добриво збільшує супротив овочевих культур проти хвороб та шкідників за рахунок потовщення епі-дермісу, де фізично закріплені часточки кремнію на поверхні листка утворюють штучний бар’єр, який захищає від їх проникнення. Добриво забезпечує рівномірне достигання плодів та коренеплодів, поліпшує їх форму, забарвлення і смакові якості, клітинну структуру та міцність тканин, підвищує вміст сухих речовин, цукрів, збільшує їх розмір і вагу, а отже урожай. Позакореневі підживлення добривом «Келік Калій-Кремній» 0,15 0,3 л/100 л води в період зав’язування плодів, їх розвитку та дозрівання поліпшує роботу «приймачів» променистої енергії, які розташовані в мембранах хлоропластів. Це підживлення сприятиме збільшенню активної площі листків, адже кремній допомагає активному поглинанню сонячної енергії хлоропластами незалежно від природного освітлення. Окрім того оптимізує вегетацію та тривалість активних фаз розвитку овочевих культур, поліпшує: дозрівання плодів, забарвлення, лежкість плодів під час зберігання та їх транспортабельність.
Для усунення або запобігання мікроелементного дефіциту на овочевих культурах рекомендуємо застосовувати коректори мінерального живлення з амінокислотами: «Мікрокат Мікс», «Мікрокат Са+В», «Мікрокат Zn+В» або за використання монопродуктів – з вмістом одного мікроелемента - «Мікрокат В», «Мікрокат Са», «Мікрокат Mg».
Побудова збалансованої програми мінерального живлення овочевих культур із застосуванням унікальних добрив від компанії «Вітера Україна» дозволить отримати якісний врожай овочевої продукції, готової до збері-гання і транспортування, та отримати найбільшу віддачу витрачених коштів.
За додатковою інформацією та консультаціями звертайтесь до спе-ціалістів нашої компанії, які завжди раді Вам допомогти:
ТОВ «ВІТЕРА УКРАЇНА» - спеціалізована агрохімічна компанія, ексклюзивний постачальник Україну спеціальних мінеральних добрив
Тел/факс +38 044-244-77-27, 244-81-41 www.viteraukraine.com .
Регіональний представник: Леонід Мовчан, (050)468-78-97, .
З питань придбання спеціальних мінеральних добрив «ВІТЕРА УКРАЇНА» звертайтеся до офіційного дистриб’ютора Валентина АЛЕРГУШ в агроцентр “АГРОПОЛІС”, або по телефону: 066-702-03-04.