Главная


гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


День медичного працівника - це одне із найважливіших та необхідних свят

12.jpg

Питання збереження здоров'я актуальні для кожного з нас. Тому День медичного працівника одне зі свят, яке привертає увагу суспільства.
Сучасна медицина - це та галузь, яка зараз проходить найбільші зміни, реформування і реорганізацію. Реформа йде в декількох напрямах.
На перший план виходить саме профі-лактика захворювань і принципи здорового способу життя. Це стало головною метою діяльності установ охорони здоров'я, що надають первинну медичну допомогу.
Основними принципами сімейної медицини стає профілактика і лікування найбільш поширених захворювань, які спостерігають сімейні лікарі.
Первинну медичну допомогу жителям Кам’янсько-Дніпровської, Благовіщенської громад та села Новодніпровка надає Кам’янсько-Дніпровський центр первинної медико-санітарної допомоги. Центр складається з 7 амбулаторій сімейної медицини. В яких працює 80 медпрацівників, це: 16 лікарів, 32 медичних сестри, 8 – молодшого медперсоналу, 24 – іншого допоміжного і господарсько-обслуговуючого персоналу.
Кардинально змінився порядок фінансування нашого Центру: з жовтня 2018 року ми фінансуємося Національною Службою Здоров'я України, тобто за принципом – «гроші йдуть за пацієнтом». Таким чином Центр без виділення коштів з районного і місцевих бюджетів, самостійно направляє гроші на виплату заробітної плати співробітникам, придбання медикаментів, обладнання, оплачує послуги та ін. Сьогодні реорганізація привела до позитивних змін, команда лікаря і медичної сестри, у яких підписані декларації на надання первинної медичної допомоги з максимальною кількістю пацієнтів, отримують гідну зарплату.
На сьогодні результати лікувальної, громадської, інформаційної роботи лікаря загальнодоступні. І це є доброю мотивацією лікарів для надання якісних послуг пацієнтам. Зараз ми можемо сміливо говорити про поліпшення умов обслуговування пацієнтів. Робочі місця сімейних лікарів оснащені комп’ютерами і оргтехнікою з доступом до мережі Інтернету. Укомплектовані необхідним медичним обладнанням відповідно до сучасних стандартів надання первинної медичної допомоги: стетофонендоскопи, офтальмоскопи, отоскопи, пульсоксиметри, інфрачервоні термометри, електрокардіографи, апарати для вимірювання рівня глюкози в крові, пікфлуометри та ін. Є достатня кількість вакцин для проведення щеплень дитячому і дорослому населенню.
Закуповуються тести для обстеження на Віл-інфекцію, вірусні гепатити В і С, тести на вагітність, тропонинові тести. Таким чином, на місці сімейний лікар в змозі виявити проблеми зі здоров'ям, і визначитися з тактикою подальшого лікування, що приводить до мінімуму відвідування вузьких фахівців.
Організована нова раціональна система медикаментозного забезпечення пацієнтів за програмою Кабінету Міністрів України "Доступні ліки". Ведеться будівництво нової амбулаторії в селі Велика Знам’янка.
Укладений договір з КНП “Кам’янсько-Дніпровська ЦРБ” для відшкодування витрат лабораторних обстежень на загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, аналіз крові на цукор і аналіз крові на холестерин. Для пацієнтів з направленням від сімейного лікаря, аналізи проводяться безкоштовно (не треба нести рукавички і скарифікатор). У нашому Центрі первинної медико-санітарної допомоги працюють справжні професіонали, досвідчені і кваліфіковані фахівці, небайдужі до пацієнтів. Ми не зупиняємося на досягнутому, і плануємо подальший розвиток, спрямований на покращення якості надання медичної допомоги в сімейних амбулаторіях.
Шановні медичні працівники!
Те що ви робите для людей, неможливо переоцінити, тому що ви допомагаєте людям жити повноцінним життям і дуже часто просто рятуєте життя!
Вітаю вас з Днем медичного працівника! Бажаю величезних успіхів у вашій благородній і такій необхідній праці! Бажаю вам поваги і любові колег і пацієнтів, довгих і щасливих років життя, міцного здоров’я, душевного тепла і любові! Хай не охолонуть ваші серця, а завжди будуть співчуваючими і гарячими!
В.М. Дунаєв, головний лікар КНП «Камянсько-Дніпровський ЦПМСД»